FANDOM


Krzysztof Banaszyk (ur. 1970 w Poznaniu) – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, także lektor.

W polskiej wersji serialu Młodzi Tytani oraz Młodzi Tytani: Akcja! podkłada głos Cyborga.

Życiorys Edytuj

W 1993 roku ukończył PWST w Warszawie, a w 1997 roku zdał eksternistyczny egzamin aktorski. Występował w serialach telewizyjnych, m.in. w PrzeprowadzkachSamym życiuHotelu 52 oraz w Na dobre i na złe.

W latach 1995–1998 był adeptem Teatru Polskiego w Poznaniu, w latach 1998-1999 aktorem łódzkiego Teatru Nowego. Następnie współpracował z różnymi teatrami bez stałego etatu.

Polski dubbing Edytuj

Filmy i Seriale: Edytuj

  • 1972-1973: Nowy Scooby Doo
  • 1995: Dragon Ball Z: Fuzja – Son Goku
  • 1995: Dragon Ball Z: Atak smoka – Son Goku
  • 1998: Król Lew II: Czas Simby – Simba
  • 1998: Mistrzowie golfa – Jake – Ojciec Petera
  • 1999-2001: Batman przyszłości
  • 2000: Tego już za wiele – Malachiasz Van Helsing
  • 2000: Leć, leć w przestworza – Jim Marshall; Brązowy Orzeł
  • 2000-2003: X-Men: Ewolucja – Gambit
  • 2001: But Manitou – Dimitri
  • 2001: Shrek – Kapitan straży Lorda Farquaada
  • 2001: Hitchcock: ostatnie cięcie – Joseph Shamley
  • 2002: Planeta skarbów
  • 2002: Mali agenci 2: Wyspa marzeń
  • 2002: Psie serce – głos Fiodora / głos Oskara
  • 2003: Old School: Niezaliczona – Mark
  • 2003: Zapłata – Agent Dodge
  • 2003: Looney Tunes znowu w akcji – D.J. Drake
  • 2003: Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd
  • 2003: Mój brat niedźwiedź – Sitka
  • 2003: Atlantyda: Powrót Milo
  • 2003: Gdzie jest Nemo? – Grouper 5, Homar 1
  • 2003: Scooby Doo i meksykański potwór – Alejo Otero
  • 2003-2005: Młodzi Tytani – Cyborg
  • 2003: Disciples II: Bunt elfów – Pan Lasu
  • 2003: Gothic II: Noc Kruka – Thorben; Edgor; Merdarion, Huno; Halvor; Strażnik bramy
  • 2003: Świątynia pierwotnego zła – Kanonik Terjon
  • 2004-2008: Batman – Detektyw Ethan Bennet
  • 2004: RRRrrrr!!! – Blondas
  • 2004: Król Lew III: Hakuna matata – Dorosły Simba
  • 2004: Mulan II – Shang
  • 2004: Żony ze Stepford
  • 2004-2006: Liga Sprawiedliwych bez granic – różne głosy
  • 2004: Thunderbirds – Jeff Tracy
  • 2004: Shrek 2 – Młody szlachcic
  • 2004: Van Helsing: Londyńskie zlecenie – Van Helsing
  • 2004: Wygraj randkę – Tad Hamilton
  • 2005: Fantastyczna Czwórka – Reed Richards – Pan Fantastyczny
  • 2005: Karol. Człowiek, który został papieżem – Adam Zieliński
  • 2005: Zathura – Kosmiczna przygoda – Astronauta
  • 2005: Barbie: Wróżkolandia – Rubin
  • 2005-2008: Ben 10 – dorosły Ben Tennyson (odc. 46)
  • 2005-2008: Nie ma to jak hotel – Chris Brown
  • 2006: Auta – rajdowiec
  • 2006: Wyspa dinozaura – Gładzio
  • 2006: Po rozum do mrówek – Zwiadowca Fugaks
  • 2006: Na psa urok – Justin Forrester
  • 2006: Dżungla – Carmine
  • 2006: Hannah Montana – Robby Ray Stewart
  • 2006: Co gryzie Jimmy’ego? – film
  • 2006: Noc w muzeum – Oktawian
  • 2006: Lis i Pies 2 – Jazz
  • 2006-2008: Złota Rączka – Wkrętak
  • 2006: Heroes of Might and Magic V – Maahir, Tholos
  • 2006: Gothic 3 – Cooper; Falk, Roland; Sinikar; Torn; Anog; Hurit; Ayitos; Curtis
  • 2006: Neverwinter Nights 2 – Sędzia
  • 2006: Auta: Przygody w Chłodnicy Górskiej
  • 2006: Rise of Nations: Rise of Legends – Nauczyciel; Paolo; Pretor; Venucci; Cariini
  • 2007: Ratatuj – Lalo
  • 2007: Na fali – Filmowiec #1
  • 2007: Arka Noego – Dagnino
  • 2007: Zagroda według Otisa – Otis
  • 2007: Animalia – Tyrannicus
  • 2007: Mass Effect – Chellick
  • 2007: Heroes of Might and Magic V: Dzikie hordy – Duncan
  • 2007: Age of Empires III: The Asian Dynasties – Porucznik Nanib Sahir
  • 2008: Delgo – Bogardus
  • 2008: Kung Fu Panda – Modliszka
  • 2008: Kung Fu Panda: Sekrety Potężnej Piątki – Modliszka
  • 2008: Supa Strikas: Piłkarskie rozgrywki – Gibki Rasta
  • 2008: Batman: Odważni i bezwzględni – Adam Strange
  • 2008: Pingwiny z Madagaskaru – Kuchikukan
  • 2008: Stacyjkowo – Frostini
  • 2008: Złomka bujdy na resorach – Odbiór
  • 2008: Gothic 3: Zmierzch bogów – Anog; Ork Dezerter; Olis; Ork Szaman; Theo; Hector Osch; Kowal z Gothy; Przywódca buntowników
  • 2008: Fallout 3 – Bob; Szalony Wolfgang; Grady; Wally Mack; Bombka; Pronto; Diego; Paul Hannan
  • 2008: Age of Conan: Hyborian Adventures – Conan
  • 2009: Hannah Montana. Film – Robby Stewart
  • 2009: Noc w muzeum 2 – Oktawian
  • 2009: Bionicle: Odrodzenie legendy – Metus
  • 2009: Astro Boy – Dr Tenma
  • 2009: Dzieci Ireny Sendlerowej – Dr Majkowski
  • 2009: Infamous – Cole MacGrath
  • 2009: Majesty 2: Symulator królestwa fantasy – Wojownicy; królewski strażnik
  • 2009: Huntik: Łowcy tajemnic – Montehue
  • 2009: Ja w kapeli – Kaz Rhidley
  • 2010: Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna – Hades
  • 2010: Nasza niania jest agentem – Colton
  • 2010: Mass Effect 2 – Grunt
  • 2010: Heavy Rain – porucznik Carter Blake
  • 2010: Superszpiedzy – Tata
  • 2010: Brygada – Stockley
  • 2010: Stich!
  • 2010: Geronimo Stilton – Jack (odc. 3)
  • 2010: Shrek Forever
  • 2010: StarCraft II: Wings of Liberty – Jim Raynor
  • 2010: Super Hero Squad – Hulk
  • 2010: God of War: Duch Sparty – Laneusz
  • 2010: Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 – Crenshaw
  • 2010: Święta, święta i Po – Modliszka
  • 2010: Kot Gaturro
  • 2010: Avengers: Potęga i moc – Henry Pym; Ant-Man
  • 2010: Scooby Doo i Brygada Detektywów – Brad Chiles
  • 2010: Hero Factory – Stringer
  • 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy królów – Vernon Roche
  • 2011: Niesławny: Infamous 2 – Cole MacGrath
  • 2011: 1812: Serce Zimy – Paweł
  • 2011: Niesławny: Infamous – Festiwal krwi – Cole MacGrath
  • 2011: The Elder Scrolls V: Skyrim – głosy Renegatów
  • 2011: Giganci ze stali – Charlie Kenton
  • od 2011: Tess kontra chłopaki – Jack
  • 2011: Kung Fu Panda 2 – Modliszka
  • 2011: Auta 2 – Siddeley
  • 2011: Przygoda w Paryżu
  • 2011: Jednostka przygotowawcza: Aniołki kontra Ancymony – Noel
  • 2011: Tess kontra chłopaki – Jack
  • 2011: Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości – Modliszka
  • 2012: Podróż na Tajemniczą Wyspę – Hank
  • 2012: Lorax
  • 2012: Hobbit: Niezwykła podróż – Bofur
  • 2012: Diablo III – templariusz Kormak
  • 2012: PlayStation All-Stars Battle Royale – Cole McGrath
  • 2012: Resistance: Burning Skies – Tom Rilley
  • 2012: Medal of Honor: Warfighter – Preacher
  • 2012: Halo 4 – Master Chief
  • 2013: The Last of Us – Joel
  • 2013: StarCraft II: Heart of the Swarm – Jim Raynor
  • 2013-2014: Młodzi Tytani: Akcja! – Cyborg (odc. 1-169)
  • 2013: Hobbit: Pustkowie Smauga – Bofur
  • 2014: X-Men: Przeszłość, która nadejdzie – Wolverine
  • 2014: Star Wars: Rebelianci – pełnomocnik Kallus
  • 2014: Transformers: Wiek zagłady – Harold Attinger
  • 2014: Hobbit: Bitwa Pięciu Armii – Bofur
  • 2015: The Order: 1886 – Grayson „Sir Galahad”
  • 2015: Wiedźmin 3: Dziki Gon – Vernon Roche
  • 2017: Logan: Wolverine – Logan
  • 2017: Emotki. Film – Ciemno Telefony
  • 2017: Jumanji: Przygoda w dżungli – Dr Smolder Bravestone
  • 2018: Rampage: Dzika furia – Davis Okoye
  • 2018: Spider-Man – Norman Osborn
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.