Cartoon Network Wiki
Advertisement
Cartoon Network Wiki

Beata Wyrąbkiewicz (ur. 16 stycznia 1972 w Toruniu) – polska aktorka dubbingowa, musicalowa, teatralna, a także filmowa.

W polskiej wersji serialu Laboratorium Dextera podkłada głos Dee Dee, a w serialu Młodzi Tytani oraz Młodzi Tytani: Akcja! - Gwiazdkę.

Życiorys[]

Związana z teatrami Studio Buffo i Roma. Grała główną rolę Anki w musicalu Metro w reżyserii Janusza Józefowicza. W latach 90. XX w. śpiewała w programie MdM Manna i Materny. W 2000 roku została wydana płyta Grosz do Grosza z udziałem Beaty Wyrąbkiewicz, Anny Mamczur i Barbary Melzer z niektórymi piosenkami, wykonywanymi w tym programie.

Pojawiała się też jako wokalistka w niektórych odcinkach programu Telewizyjnej Dwójki Bezludna Wyspa.

Od 2002 roku jest jedną z wokalistek w koncertach Kwartetu Szafa Gra, gdzie wykonuje covery znanych piosenek. Oprócz tego występuje czasem gościnnie na innych koncertach. 15 marca 2003 roku wystąpiła w spektaklu Mandarynki i pomarańcze. W 2012 roku występowała w spektaklu I tak cię kocham jako Lili.

Piosenki w jej wykonaniu można usłyszeć na kilku składankowych płytach ze Studia Buffo oraz związanych z musicalami, w których występowała.

Nagrała kilka płyt dla dzieci związanych z programami Mama i ja oraz Domisie. Oprócz tego jej piosenki są na kilku innych płytach dla dzieci, między innymi z serii Wesołe Podwórko oraz Pioseneczki Jedyneczki. Wzięła udział w nagraniu słuchowisk, zawartych na dwóch płytach, pod tytułem Tam, gdzie mieszkają bajki. Nagrała również kilka audiobooków dla dzieci.

Swój talent do udawania głosu małego dziecka wykorzystuje w dubbingu do bajek, w latach 1992-2000 użyczała głosu kukiełce Margolci w programie Mama i ja. W 1999 roku występowała w programie dla dzieci Lato z Kąfacelą w dwóch rolach – jako Margolcia i we własnej osobie. Od 2014 roku znów podkłada głos pod tą postać w programie Margolcia i Miś zapraszają dziś. Pojawiała się również w niektórych odcinkach programu Jedyneczka, wykonując część piosenek będąc jednocześnie prowadzącą ten program, a także wcielała się w różne postacie w programie Bajeczki Jedyneczki. Od 2004 r. występuje jako Pysia w programie telewizyjnym Domisie oraz w spektaklach teatralnych dla dzieci Domisie (dawniej Teatr Palladium i Teatr Kamienica, obecnie jedynie imprezy okolicznościowe) i Wielka Przygoda Małej Księżniczki (dawniej Teatr „Capitol” i imprezy okolicznościowe).

Od 2016 roku pojawia się w niektórych odcinkach dwóch produkcji TVP – Czytanie przed spaniem oraz W krainie baśni.

31 stycznia 2011 roku ponownie zagrała główną rolę Anki w Metrze z okazji 20-lecia musicalu. W 2013 roku wzięła udział w nagraniu charytatywnego teledysku Realicja: Magia Świąt. 4 czerwca 2014 zagrała jedną z pobocznych ról w spektaklu Metro dla Alicji, zorganizowanym w celu zebrania pieniędzy dla Alicji Borkowskiej, artystki z pierwszej obsady, która przeszła udar mózgu.

Ma córkę Zofię, która urodziła się w 2005 roku.

Polski dubbing[]

Filmy i seriale:[]

  • 1950: Kopciuszek (wersja z 2012 roku)
  • 1964, data wersji polskiej nieznana: Mary Poppins – Pani Winifred Banks (dubbing i śpiew) – była to pierwsza rola dubbingowa Beaty
  • 1970: Josie i Kociaki – Melody
  • 1982: Królik Bugs: 1001 króliczych opowiastek –
    • Gretel,
    • Czerwony Kapturek
  • 1983: Kaczor Donald przedstawia – Myszka Minnie
  • 1983: Miki i Donald przedstawiają Goofy’ego sportowca – Myszka Minnie
  • 1987: Kocia ferajna w Beverly Hills – Amy
  • 1987: Było sobie życie
  • 1989: Pradawny ląd – Cera
  • 1990–1994: Super Baloo - Molly Inkasoo (pierwszy głos, pierwszy dub)
  • 1991–2004: Pełzaki – Angelica
  • 1992–1994: Mała syrenka – Perła (druga wersja dubbingu; odc. 11, 14)
  • 1992–1997: Kot Ik! – Sandee
  • 1992–2000: Mama i ja – jako Margolcia (dubbing i śpiew)
  • 1992: Barney i przyjaciele – B.J.
  • 1993: Miasteczko Halloween – Shock
  • 1993: Omer – Omer
  • 1994: Calineczka – Calineczka (dubbing i śpiew)
  • 1994–1998: Magiczny autobus – Janet
  • 1994: Pradawny ląd 2: Przygoda w Wielkiej Dolinie – Cera
  • 1995: Pradawny ląd 3: Czas wielkich darów – Cera
  • 1995: Nowe przygody Madeline
  • 1995-2000: Sylwester i Tweety na tropie (wersja druga) –
    • pani weterynarz (odc. 51a),
    • myszka Manx (Smarkaś) (odc. 52a),
    • dziennikarka (odc. 52b)
  • 1996: Pradawny ląd 4: Podróż przez mgły – Cera
  • 1996: Laboratorium Dextera – Dee Dee
  • 1997: Koty nie tańczą – Darla Dimple (dubbing i śpiew)
  • 1997-2007: Niedźwiedź w dużym niebieskim domu – Misia Ojo (pierwsza wersja dubbingu)
  • 1997-2004: Johnny Bravo – Suzy
  • 1997: Piękna i Bestia. Zaczarowane Święta
  • 1997: Byli sobie odkrywcy
  • 1997: Pradawny ląd 5: Tajemnicza wyspa – Cera
  • 1998-2001: Olinek Okrąglinek – Zolinka (odc. 40-78)
  • 1998: Gruby pies Mendoza – Pirania
  • 1998: Pradawny ląd 6: Tajemnica Jaszczurczej Skały – Cera
  • 1998: Przygody Nobity na Morzu Południowym – Shizuka Minamoto
  • 1999-2000: Mike, Lu i Og – Lu
  • 1999: Mickey: Bajkowe święta – Myszka Minnie (śpiew)
  • 1999: Przygody Elma w Krainie Zrzęd – Gryzia
  • 1999: Laboratorium Dextera: Wyprawa w przyszłość – Dee Dee
  • lipiec-sierpień 1999: Lato z Kąfacelą – jako Margolcia (dubbing i śpiew) oraz we własnej osobie
  • 2000-2006: Kajtuś (seria 4)
  • 2000: Pradawny ląd 7: Kamień Zimnego Ognia – Cera
  • 2000: Pełzaki w Paryżu – Angelica
  • 2000: Królowie i królowe – Królowa Mini Mini
  • 2001: Kubusiowe opowieści – Kessie
  • 2001: Pradawny ląd 8: Wielki chłód – Cera
  • 2001-2003: Aparatka
  • 2001: Przygody Timmy'ego / Wróżkowie chrzestni –
    • Trixie Tang,
    • Poof (odc. 83-87),
    • Gniew (odc. 4b),
    • Błyska (odc. 5b),
    • jeden z dzieciaków (odc. 6a),
    • wróżka w niebieskiej sukience (odc. 6b),
    • mała blondwłosa deskorolkarka (odc. 8a),
    • Gibka Szybka Betty (odc. 14a),
    • Trilly, ciachochichotka (odc. 23b),
    • Nadlord Blee (odc. 23b),
    • Tootie (piosenka w odc. 24, odc. 72a, 88, 93b, 102b),
    • Zębowa Wróżka (piosenka w odc. 24, odc. 92b, 150-151),
    • Britney Britney (odc. 25a),
    • jedna z wróżek (odc. 25b),
    • dzieciaki (odc. 26a),
    • jedna z klientek (odc. 83a),
    • Mary Lou (odc. 87a),
    • Sanjay (piosenka w odc. 88)
  • 2002: Smocze wzgórze – Wykonanie piosenki
  • 2002: Pradawny ląd 9: Wyprawa nad Wielką Wodę – Cera
  • 2002-2008: Kryptonim: Klan na drzewie – Pacjent C (E.P.I.D.E.M.I.A.)
  • 2002-2008: Kredonia – Penny
  • 2002-2005: Dziewczyny, chłopaki
  • 2002-2004: Fillmore na tropie –
    • Karen Tehama,
    • Joyce (odc. 12)
  • 2002: Bawmy się, Sezamku – Pysia
  • 2002: Fimbusie − Rózia
  • 2002: Maks i Ruby – Lilcia (odc. 79ab, 80a, 81b, 83a, 84b, 86ab, 87ab, 91b, 93, 97ab, 99b, 100a, 101ab, 103a, 104a, 105b, 108b, 109ab, 110b, 112, 113b, 115ab, 119a, 120b, 122b)
  • 2003: Pradawny ląd 10: Wielka wędrówka długoszyjców – Cera
  • 2003: O rety! Psoty Dudusia Wesołka – Mila (seria 4, wersja DVD)
  • 2003: Uroczy zakątek (wersja TVP)
  • 2003: Młodzi Tytani – Gwiazdka
  • 2003: Pełzaki szaleją – Angelica
  • 2003: Pajęczyna Charlotty 2: Wielka przygoda prosiaczka Wilbura – Cardigan
  • 2003: Konkurs kulinarny – Hannah
  • 2003: Doraemon: Ludzie wiatru – Shizuka Minamoto
  • 2004: Mulan II – Su (dubbing i śpiew)
  • 2004: Mickey: Bardziej bajkowe święta − Myszka Minnie
  • 2004: Miki, Donald, Goofy: Trzej muszkieterowie – Myszka Minnie
  • 2004: Ruchomy zamek Hauru – Mała Sofi
  • 2004: Opowieści z Kręciołkowa – Róża
  • 2004: Thunderbirds – Tin Tin
  • 2004: Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny – Brigitte
  • 2004: Yu-Gi-Oh! Ostateczne starcie – Téa
  • 2004: Przyjaciele z podwórka – Kanguś
  • 2004–2007: Leniuchowo – Trixie
  • 2005–2007: Kod Lyoko – Aelita Stones (Hopper lub Schaeffer)
  • E2005: Kubuś Puchatek: Czas prezentów – Kessie
  • E2005-2006: Smocze opowieści – Kati
  • 2005: Charlie i fabryka czekolady – Veruca Salt
  • 2005: Kurczak Mały
  • 2005: Nowe szaty króla 2: Kronk – Nowe wcielenie
  • 2005: Kubuś i Hefalumpy
  • 2005: Pradawny ląd 11: Inwazja Minizaurów – Cera
  • 2005: Pingwiny z Madagaskaru: Misja Świąteczna
  • 2005: Mali Einsteini – Zuzia
  • 2005: Harcerz Lazlo – Patsy Śmiech
  • 2005: Johnny Test – Sissy
  • 2005: Nowy dom – Laula
  • 2005: Strażackie opowieści – Pola
  • 2005: Ruchomy zamek Hauru – Młoda Sophia
  • 2005-2007: Podwójne życie Jagody Lee –
    • Ashley,
    • Lily
  • 2005-2008: Nie ma to jak hotel – Janice i Jessica (odc. 41, 46, 49-51, 54, 81)
  • 2006-2007: Młodzi mistrzowie Shaolin – Yang Su (odc. 12)
  • 2006: Bratz: Szczenięca lata – Śpiew piosenek
  • 2006: Pinky Dinky Doo –
    • Abby (odc. 84),
    • Lulu (odc. 92)
  • 2006: Po rozum do mrówek – Tiffany Nickle
  • 2006: Klub przyjaciół Myszki Miki – Minnie (odc. 3 – Pisklak, odc. 29 – Mały czerwony ptaszek, odc. 36 i 37 – Kurczak Boo–Boo)
  • 2006: Pradawny ląd 12: Dzień Lataczy – Cera
  • 2006-2010: Świat małej księżniczki – Księżniczka
  • 2006: Skok przez płot – opos Heather
  • 2006: Polly World –
    • Caroline Hall,
    • Lizzie
  • 2006: Magiczne przygody misia Ruperta
  • 2006: High School Musical – Kelsi
  • 2007: High School Musical 2 – Kelsi
  • 2007-2015: Fineasz i Ferb –
    • Vanessa Dundersztyc,
    • Gretchen / Greta (niektóre odcinki),
    • gwary (odc. 11, 15-17),
    • jedna z modelek (odc. 12a),
    • kobieta w centrum handlowym (odc. 12a),
    • Tink (basistka z zespołu Bettys) (odc. 15a),
    • dziecko (odc. 17),
    • dziewczyna (odc. 17),
    • dziewczyna w muzeum (odc. 17),
    • Fifi (odc. 17b),
    • dziewczyna #34 (odc. 15),
    • Jenny (odc. 23b, 30a, 57b),
    • Katie (odc. 24),
    • Dziewczyna Louisa (odc. 28b),
    • klientka restauracji (odc. 31b),
    • Mishti (odc. 40a),
    • Sally (odc. 44b),
    • mama Baljeeta (odc. 54a),
    • doktor Hirano (odc. 55b),
    • jedna z fanek Maxa Modema (odc. 58b),
    • dziewczyna w serialu Dziobak i dziewczyna (odc. 59),
    • instruktorka yogi (odc. 60),
    • Tykera Kwok (odc. 70b),
    • dziewczynka (odc. 72b),
    • kosmonautka (odc. 75b),
    • Anne (odc. 78a),
    • żywe prześcieradło (odc. 79a),
    • kobieta z widłami (odc. 79a),
    • nauczycielka w akademii pieczenia (odc. 79a),
    • dzieciak (odc. 82b),
    • kosmozombie udająca ranną plażowiczkę (odc. 83b),
    • jeden z dzieciaków (odc. 83b),
    • dziewczyna (odc. 89a),
    • kobieta w balonie (odc. 89a),
    • Bridgette Oshinomi (odc. 91b),
    • jedna z matek (odc. 93a),
    • lodziarka (odc. 95a),
    • stewardessa (odc. 97),
    • jedna z członkiń Plecakoszwadronu (odc. 99b),
    • rudowłosa dziewczyna Dundersztyca w fioletowej sukni (odc. 100),
    • Ginger Hirano (odc. 105ab, 114b, druga kwestia w odc. 117b),
    • Milly (odc. 105b, 109b)
  • 2007: iCarly – Missy Robinson
  • 2007: Truskawkowe ciastko – Anielski Torcik (seria II)
  • 2007: Pradawny ląd 13: Mądrość przyjaciół – Cera
  • 2007: Shrek Trzeci – Mama Tomka
  • 2007: Film o pszczołach
  • 2007: Bakugan: Młodzi wojownicy – Julie
  • 2007: Most do Terabithii
  • 2007: Betsy Balonówna – Podróż przez Yummi-Land – Betsy Balonówna
  • E2007: Mój mały kucyk – Beza (druga wersja)
  • 2007-2008: Pradawny ląd (serial animowany) – Cera
  • 2008: Dex Hamilton – Kosmiczny entomolog –
    • Andrea (odc. 1),
    • Brim (odc. 13)
  • E2008: Szopy pracze –
    • Sophia Tutu (odc. 28),
    • Komputer (odc. 31)
  • E2008-2013: Złota Rączka –
    • Świetlik,
    • Lusia (odc. 53b),
    • Aurelia (odc. 60b),
    • Helenka (odc. 68b),
    • pani Ayala (odc. 79a)
  • 2008: Inazuma 11 – Celia Hills
  • 2008: High School Musical: El Desafio – Kelsi (dubbing i śpiew)
  • 2008: Pokémon: Wymiar walki – Dawn
  • 2008: Świat Questa – Droga
  • 2008: Dzieciak kontra Kot – Dennis
  • 2008: Horton słyszy Ktosia
  • 2008: Wyprawa na Księżyc 3D – Polly
  • 2008: Stacyjkowo –
    • Wiki,
    • kierowniczka poczty (odc. MC18)
  • 2008: Niezwykła piątka na tropie – Weronika (odc. 13)
  • 2008: Paco, Nouky i Lola – Kaja (odc. 22)
  • 2008-2010: Aaron Stone – Emma Lau / Mroczna Tamara
  • 2008-2012: Pingwiny z Madagaskaru -
    • Oku (odc. 38a)
    • lampart morski Żarłok (odc. 63),
    • Samuel (odc. 64b)
    • księżniczka jednorożec (odc. 74)
  • 2008: Wakfu – Adamai
  • E2008: Dziesięcioro przykazań – opowieści dla dzieci
  • 2008-2016: Marta mówi – Helenka
  • 2008: Stacyjkowo –
    • Wiki,
    • kierowniczka poczty (odc. MC18)
  • 2008: Doraemon: Zielona Planeta – Shizuka Minamoto
  • 2009: Hannah Montana: Film – Dziewczyna W Klubie
  • 2009-2013: Sally Bollywood –
    • Cassy,
    • Alice,
    • Rebecca,
    • Luna,
    • Naomi,
    • Vanessa,
    • Betty,
    • Stephanie,
    • Vanila,
    • Erna
  • 2009: Dinopociąg -
    • Patrycja Paleobatrach (odc. 9b, 16a, 19b, 57b),
    • Lidia Lambeozaur (odc. 30a, 40a, 51b, 60b),
    • Cynka Cimolestes (odc. 32b, 36b, 48b, 50a, 62a, 71a),
    • Sandra Rozgwiazda (odc. 44b)
    • żaba (odc. 46a),
    • żółwie (odc. 46a)
  • D2009: My Little Pony: Poznajcie kucyki – Pinkie Pie
  • 2009: Tajemniczy Sobotowie – Wadi
  • 2009: Program ochrony Księżniczek – Brooke
  • 2009: Pokémon: Arceus i Klejnot Życia – Dawn
  • E2009: Tajmiaki – Stephanie
  • E2009-2011: Agent specjalny Oso –
    • Stefka (odc. 1a),
    • Jadzia (odc. 2b),
    • Mama Józia (odc. 3a),
    • Mama Kuby (odc. 9b),
    • Ania (odc. 10a),
    • Tosia (odc. 13a),
    • Mama Wojtka i Karola (odc. 14a),
    • Mama Dawida (odc. 21a),
    • Mama Zosi (odc. 25b),
    • Ewelinka (odc. 26a),
    • Eliza (odc. 27a),
    • Mama Piotrka (odc. 28b),
    • Kama (odc. 29a),
    • Mama Remka (odc. 30a),
    • Ola (odc. 31a),
    • Irka (odc. 34b),
    • Gabrielka (odc. 38b),
    • Mama Aleksandra (odc. 39b),
    • Ciocia Stefa (odc. 40a),
    • Nicole (odc. 40b),
    • Lidka (odc. 41b),
    • Nadia (odc. 42b),
    • Mama Makarego i Cyryla (odc. 43a),
    • Marika (odc. 44a),
    • Lena (odc. 45b),
    • Jola (odc. 46b),
    • Karolka (odc. 47a),
    • Julka (odc. 48b),
    • Aurelia (odc. 49a),
    • Jaśminka (odc. 50b),
    • Lia (odc. 51b),
    • Avery (odc. 52b),
    • Min (odc. 55a),
    • Mama Dimitrija (odc. 55b),
    • Panna Kovac (odc. 56a),
    • Lucia (odc. 58a),
    • Amy Lou (odc. 60a)
  • 2009-2010: Roztańczona Angelina: Nowe kroki – Viki
  • E2010: Piżamiaki – Krowandzia (piosenki krótkometrażowe)
  • 2010: Dalej, Diego! – Klik
  • 2010: Connor Heath: Szpieg stażysta –
    • Marla (dziewczyna z kręgielni) (odc. 7),
    • Elena (odc. 13)
  • 2010: Randka z gwiazdą – AJ
  • 2010: Pokémon: Galaktyczne Bitwy – Dawn
  • 2010: Klub Winx: Magiczna przygoda – Tune
  • 2010: Pokémon: Zoroark, mistrz iluzji – Dawn
  • 2010: Wakfu – Adamai
  • 2010: Troskliwe Misie: W blasku gwiazd – Błyszczyk
  • 2010: Oktonauci – Ksenia
  • 2011-2014: Kotka Pusia – Myszka Mikrruś
  • 2011-2015: Butik Minnie – Minnie
  • E2011: Przypadki nastolatki – panna Sunnyday (odc. 46)
  • 2011: Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości – (odc. 26 – Ba Li, odc. 48 – Yan Fan)
  • 2011: Power Rangers Samurai – Lauren
  • 2011; Banany w piżamach – Lulu
  • 2011: Pokémon: Gwiazdy Ligi Sinnoh – Dawn
  • 2011: Abby i latająca szkoła wróżek – Abby
  • E2011: Przypadki nastolatki – panna Sunnyday (odc. 46)
  • D2012: Tickety Toc
  • E2012–2013: Krypto superpies – Isis
  • E2012–2013: Spike Team – Patty
  • E2012: Futurama – Ambriel (odc. 25)
  • E2012: Przygody Myszki Miki i Kaczora Donalda – Minnie (wersja z 2012 roku)
  • 2012: Koszykarze – Mia
  • 2012: Liga Młodych – Artemis / Tygrysica
  • 2012: Niesamowity Spider-Man - Mary Parker
  • E2012-2014: Spike Team – Patty
  • 2012-2014: Kaktus i Mały −
    • Mama Małego,
    • Nauczycielka
  • D2012: Zielona Latarnia – Aya
  • E2013: Kocurro – Iza
  • 2012: Wodnikowe Wzgórze – (odc. 28 – Koniczynka)
  • E2013: Jej Wysokość Zosia: Była sobie księżniczka
  • E2013: Troskliwe Misie: Witamy w Krainie Troskliwości –
    • Ciekawisia,
    • fioletowa Megamiśka (odc. 21)
  • E2013: Tajemnica zielonego królestwa
  • E2013: Fred szczęściarz – Nora
  • E2013: Lego Friends – Andrea
  • E2013: Monster High: Upioryż – Miasto strachu – damski głos z lotniska
  • E2013: Wróżkowie chrzestni: Timmy ratuje święta – Tootie
  • E2013: Super zdrowe potwory – Abby
  • E2013: Crash i Bernstein – Tina (odc. 21)
  • E2013: Fantastyczny pan Lis
  • 2013: Akademia tańca –
    • lektor (odc. 1-30),
    • Deborah (odc. 1, 17),
    • napis (odc. 13, 27),
    • głos kobiecy (odc. 30)
  • 2013: Myszka Miki – Minnie
  • 2013: Psi patrol – Chase
  • 2013: Syreny z Mako – Rita
  • 2013: Ever After High – Amora
  • 2013: Henio Tulistworek – Greta (dubbing i śpiew)
  • 2013-2014: Sabrina, sekrety nastoletniej czarownicy – nauczycielka biologii (odc. 25)
  • 2013–2014: Glitter Force Doki Doki – Rory i Dina
  • E2013-2015: Violetta – kandydatka na nauczycielkę Violetty (odc. 186)
  • od 2013: Zack i Kwak – Hop
  • od 2013: Inwazja kórlików – Ala (odc. 40, 45, 48-49, 52)
  • E2014-2019: Młodzi Tytani: Akcja! –
  • 2014-2019: My Little Pony: Przyjaźń to magia –
    • Sweetie Belle (odc. 97-98),
    • Pipsqueak (odc. 80, 110, 165),
    • Seabreeze (odc. 81),
    • Mały żółty kucyk z turkusową grzywą (odc. 85),
    • Sugar Belle (odc. 92-93, 179, 219),
    • Jasne Niebo (odc. 96),
    • Ocelka (odc. 170-171, 178, 181, 183-186, 190-191, 194-195, 199, 203, 211, 216, 221)
    • gwary (odc. 95)
  • 2014: Petz Klub –
    • Solena, siostra Jeremiego (odc. 14),
    • siostra Jeremiego (odc. 20),
    • Emma (odc. 33),
    • Klementyna (odc. 35),
    • dziewczynka w czapce (odc. 38),
    • Judyta (odc. 39),
    • Alicja (odc. 41)
  • E2014: Jasiek i Tyćki – Ziółko
  • 2014: Ever After High – Amora
  • 2014: Totalna Porażka na Wyspie Pahkitew – Sugar
  • 2014: Kasia i Mim-Mim – Lilka
  • 2014: Scooby Doo: Koszmarne bramki
  • E2014: Doraemon – Shizuka Minamoto
  • E2014: Happy wkręt 2
  • E2014: Koń by się uśmiał – Myszka Minnie
  • E2014: Pszczółka Maja (serial animowany 2012) – Beatka (druga wersja)
  • E2014: Mako Mermaids: Syreny z Mako – Rita
  • E2014: Barbie: Perłowa księżniczka – Księżniczka Lumina
  • E2014: Piotruś Królik – Kłapcia
  • E2014: Szeryf Kaja na Dzikim Zachodzie – Priscilla
  • D2014: Pound Puppies: Psia paczka –
    • Kipster (odc. 30),
    • Dziewczynka (odc. 41),
    • Donny (odc. 47),
    • Reporter #1 (odc. 47),
    • Mama Allyson (odc. 49),
    • Szczeniak #2 (odc. 55),
    • Emily (odc. 57),
    • Pepita (odc. 60),
    • Bogaczka (odc. 60),
    • gwary
  • D2014: Littlest Pet Shop – McKinna (odc. 27)
  • D2014: Kroniki Xiaolin – Shadow
  • od 2014: Dziewczyna poznaje świat –
    • Judy (odc. 10)
    • duch (odc. 36)
  • od 2014: Margolcia i Miś zapraszają dziś – jako Margolcia (dubbing i śpiew)
  • 2014-2016, 2018: Pamiętnik Florki –
    • Gryzelda, mama Florki,
    • jedna z myszek trojaczek
  • 2014-2018: Nicky, Ricky, Dicky i Dawn – Brooklyn (odc. 72-74, 77)
  • 2014-2018: Wissper –
    • Katie,
    • hipopotam Hati,
    • Tygrys Stripes (odc. 86, 98-99, 104),
    • kukang Doris (odc. 87)
  • E2015-2017: Sonic Boom –
    • Percy (odc. 45),
    • Zoey (odc. 46),
    • Belinda (odc. 89),
    • Staci (odc. 92)
  • 2015: Między nami, misiami –
    • czarnowłosa jubilatka (odc. P1),
    • blondwłosy chłopiec (odc. P1),
    • mała strażniczka #5 (odc. 62, 87-88),
    • dziewczynka w wypożyczalni kaset video (odc. 117)
  • 2015: Totalna Porażka: Wariacki wyścig – Jen
  • 2015: Troskliwe Misie i kuzyni – Ciekawisia
  • 2015: Phantom Boy – Mary, Titi
  • 2015: Lego Elves – Naida Riverheart
  • 2015: Świń Koza Banan Robal – Koza
  • 2015: Magiczne magiimiecze – Morbidia, Czarownica Simone, Penny Plazma
  • 2015-2016: Jestem Franky – Loli Rivas
  • 2016: Atomówki (serial animowany 2016) –
    • Sara Bellum
    • Księżniczka Blubella
    • mama Danny’ego
  • 2016: Bumble i Gumble – Snorg, Jola, Bumela
  • 2016: Fresh Beat Band. Kapela detektywów – (odc. 9 – Zosia Zi)
  • 2016: Luna Petunia – Karoo, babcia Sammiego
  • 2016: Matka i córka: Podróż do marzeń – Sigbritt Edvardsson
  • 2016: LEGO Friends: Moc przyjaźni – Andrea
  • 2016: Basia – mama Basi
  • 2016: Krecik i Panda – Krecik oraz piosenka czołówkowa i końcowa
  • 2016-2017: Falsyfikot –
    • mama wielkiego kota (odc. 1b),
    • Giselle, odkurzacz (odc. 2a),
    • biały kot (odc. 3b),
    • recepcjonistki (odc. 5a),
    • przestraszona kobieta (odc. 5a),
    • brązowy szop (odc. 5b)
  • 2017: Miki i raźni rajdowcy – Myszka Minnie
  • 2017: Lego Elves: Tajemnice Elvendale – Naida Riverheart
  • 2017: Mała szkoła Helenki – Królewna
  • 2017: Halloween z Mikim: historia straszliwa – Myszka Minnie
  • 2017: Pat i świat
  • 2017: Zgrana piątka – królik Kimi
  • 2017: Paprika – Oliwia
  • 2017: Top Wings Ptasia Akademia – Shirley Wiewióra
  • 2017: Magiczna zima Muminków – Wiewiórka
  • E2017: Tomek i przyjaciele: Wyprawa poza wyspę Sodor –
    • Emilka,
    • Nieznośny wagonik 1
  • E2017: Mirette na tropie – Charlotte (odc. 6)
  • E2017-2019: Super Wings – Susanna (odc. 73)
  • 2018: Luna Petunia: Powrót do Zachwytlandii – Karoo
  • 2018: Dzieciak rządzi: Znowu w grze – Staci
  • 2018: Lego Elves (2018) -
    • Naida Riverheart
    • Skyra
  • E2018: Cafe Myszka – Cafe Szwarc – Myszka Minnie
  • E2018: Koko smoko 2: Przygoda w dżungli –
    • Ananas,
    • Mango,
    • Grejpfrut
  • 2018: Littlest Pet Shop: Nasz własny świat – Petula Woolwright
  • 2018: Smocza pilotka: Hisone i Masotan – Mayumi Hitomi
  • 2018: Obóz na wyspie –
    • Alice
    • Król
  • E2019: Scooby-Doo! Koszmarne bramki (pierwsza wersja dubbingu)
  • E2019: Scooby Doo i plażowy potwór – Kiki Brownstone (trzecia wersja dubbingu)
  • 2019: Esme i Roy – Figa (odc. 4a, 5a, 7ab, 8a, 10b, 11a, 15a, 17ab, 19b, 21ab, 24a, 25a, 26a)
  • 2019: Corgi: Psiak Królowej – Mitzy
  • 2019: YooHoo na ratunek - Chewoo

Beata Wyrąbkiewicz od 2001 roku podkłada głos w głównej roli Barbie w każdym filmie o tej postaci, wykonując również większość piosenek:

  • 2001: Barbie w Dziadku do orzechów – Barbie / Klara
  • 2002: Barbie jako Roszpunka – Barbie/Roszpunka
  • 2003: Barbie z Jeziora Łabędziego – Barbie/Odetta
  • 2004: Barbie jako Księżniczka i Żebraczka – Księżniczka Anna Luiza/Eryka
  • 2005: Barbie: Wróżkolandia – Elina
  • 2005: Barbie i magia Pegaza – Ksieżniczka Annika
  • 2006: Barbie: Syrenkolandia – Elina
  • 2007: Barbie jako Księżniczka Wyspy – Ro/Rosella
  • 2007: Barbie i magia tęczy – Elina
  • 2008: Barbie i diamentowy pałac – Liana
  • 2008: Barbie w Wigilijnej Opowieści –
    • Eden Starling,
    • Barbie
  • 2008: Barbie Mariposa – Elina
  • 2009: Barbie przedstawia Calineczkę – Barbie
  • E2010: Barbie w świecie mody – Barbie
  • E2011: Barbie: Akademia Księżniczek – Blair
  • E2011: Barbie: Idealne Święta – Barbie
  • E2012: Barbie: Księżniczka i piosenkarka – Tori
  • E2013: Barbie i magiczne baletki – Kristin Farraday
  • E2013: Barbie i siostry w Krainie Kucyków – Barbie
  • E2013: Barbie Mariposa i baśniowa księżniczka – Barbie
  • E2014: Barbie: Perłowa księżniczka – Księżniczka Lumina
  • 2014: Barbie: Super Księżniczki – Kara (Barbie)
  • 2014: Barbie i tajemnicze drzwi – Alexa
  • E2015: Barbie: Rockowa księżniczka – Courtney
  • E2015: Barbie i siostry: Wielka przygoda z pieskami – Barbie
  • E2016: Barbie: Dreamtopia – Barbie
  • E2016: Barbie: Gwiezdna przygoda – Barbie
  • E2016: Barbie: Tajne agentki – Barbie
  • E2016: Barbie i siostry na tropie piesków – Barbie
  • E2017: Barbie: Delfiny z Magicznej Wyspy – Barbie
  • E2017: Barbie Dreamtopia: Święto Zabawy – Barbie
  • E2017: Barbie w świecie gier – Barbie

Gry[edytuj | edytuj kod][]

  • 2001: Julia. Podróż do przeszłości: Kolorowe lata 60. – Mel
  • 2001: Muminki: Zima Muminków – Mała Mi
  • 2002: Julia. Podróż do przeszłości: Szalone lata 20. – Mel
  • 2002: Muminki: W Dolinie Muminków – Mała Mi
  • 2003: Barbie z Jeziora Łabędziego: Zaczarowany las – Odetta / Barbie
  • 2004: Barbie: Pokaz mody – Barbie
  • 2004: Barbie: Przygody syrenki – Barbie
  • 2005: Kopciuszek: Zostań księżniczką – Kopciuszek
  • 2005: Kurczak Mały
  • 2007: Księżniczka: Bajkowa podróż – Ariel
  • 2007: Power Rangers: Super Legendy – Mighty Morphin' Różowy Rangers
  • 2008: Barbie: 12 tańczących księżniczek –
    • Genevieve (rozgrywka),
    • Lacey
  • 2008: Mass Effect –
    • Jenna,
    • Talitha
  • 2009: Dragon Age: Początek –
    • Habren,
    • Keili,
    • Petra,
    • Rica Brosca,
    • Unna,
    • Siostra Justyna,
    • Wyciszona,
    • Elfka o doświadczonym głosie,
    • Krasnoludzica o zmysłowym głosie
  • 2010: ArcaniA –
    • Lisha,
    • Opętany mieszkaniec Setarrif
  • 2010: Toy Story 3 – Rajdowiec
  • 2011: League of Legends –
    • Annie,
    • Anivia Czarnego Mrozu,
    • Janna,
    • Pogodynka Janna
  • 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy królów – Carrie
  • 2011: Winx Club: Urodziny Bloom – Amore
  • 2012: ArcaniA: Upadek Setarrif –
    • Lisha,
    • Opętani mieszkańcy Setarrif
  • 2012: Diablo III –
    • Karyna,
    • Szlachcianka,
    • Wilna Rathe,
    • Mieszkanka Twierdzy Bastionu,
    • Larra,
    • Torturowana ofiara,
    • Uchodźca,
    • Więzień Sabatu
  • 2012: Sorcery: Świat magii – Erline
  • 2012: XCOM: Enemy Unknown – Annette Durand
  • 2013: Might & Magic: Heroes VI – Cienie mroku –
    • Xana,
    • Orna
  • 2013: StarCraft II: Heart of the Swarm – Isza
  • 2014: Diablo III: Reaper of Souls –
    • Klara,
    • Duch Jamelli
  • 2015: Disney Infinity 3.0
  • 2015: StarCraft II: Legacy of the Void – Isza
Advertisement