Cartoon Network Wiki
Advertisement
Cartoon Network Wiki

Bartosz Andrzej Wesołowski (ur. 11 sierpnia 1989 roku) – aktor teatralny, telewizyjny, dubbingowy, a także reżyser dubbingu. W 2015 roku ukończył studia na wydziale aktorskim na Akademii Teatralnej w Warszawie.

Od 2018 roku jest reżyserem dubbingu do gier komputerowych dla Sound Tropez i Studia PRL.

W polskiej wersji serialu Kicia Rożek podkłada głos Brocka.

Polski dubbing[]

Filmy:[]

  • 2011: Mniam! –
    • komentator telewizyjny,
    • gwary
  • 2011: Roman Barbarzyńca –
    • żołnierz,
    • elf,
    • gwary
  • 2013: Hotel 13: Rock ’n’ Roll Highschool – David
  • 2014: Fru! – Maks
  • 2014: Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  • 2014: Imperium robotów. Bunt człowieka
  • 2014: Miś Bamse i Miasto Złodziei – Wilczek
  • 2014: Poszukiwacze świętego Mikołaja
  • 2014: Rechotek – Żaba
  • 2014: Wojownicze żółwie ninja – Michelangelo
  • 2015: 7 krasnoludków i Królewna Śnieżka – nowe przygody
  • 2015: Ant-Man
  • 2015: Avengers: Czas Ultrona
  • 2015: Bitwa na śnieżki – Manolo
  • 2015: Bystry Bill
  • 2015: Dzielna syrenka i piraci z Kraboidów
  • 2015: Ever After High: Święto Baśniowiosny – Alistair Wonderland
  • 2015: Ever After High: W Krainie Czarów – Alistair Wonderland
  • 2015: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
  • 2015: Mów mi wampir – Stuart
  • 2015: My Little Pony: Equestria Girls - Igrzyska Przyjaźni –
    • Kierowca autokaru,
    • Micro Chips (klipy promocyjne)
  • 2016: Bociany
  • 2016: Bogowie Egiptu – Bek
  • 2016: DC Super Hero Girls: Bohater Roku – Mroczny Opal
  • 2016: Ever After High: Zima Wszech Baśni – gwary i epizody
  • 2016: Gantz:O – Masaru Kato
  • 2016: Gdzie jest Dory?
  • 2016: Legendy ukrytej świątyni – Zuma
  • 2016: Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie
  • 2016: Moje wakacje z Rudym – Stemple
  • D2016: Mrówka Z – Komar
  • 2016: Nianie w akcji – policjant James
  • 2016: O czym szumi las
  • 2016: Rufus – właściciel Larry’ego
  • 2016: Scooby-Doo i WWE: Potworny wyścig – Fernando
  • 2016: Sekretne życie zwierzaków domowych
  • 2016: Strażak Sam: Uwaga, kosmici! – Buck Douglas
  • 2016: Śnieżny dzień – Michael
  • 2016: Tom i Jerry: Powrót do krainy Oz – Lucjusz Bibb
  • 2016: Tomek i przyjaciele: Wielki wyścig – Filip
  • 2016: Warcraft: Początek – Callan
  • 2016: Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia – Michelangelo
  • 2016: Wszystko albo nic
  • 2017: Alex i spółka: Jak dorosnąć pod okiem rodziców – trener
  • 2017: Auta 3
  • 2017: Barbie Dreamtopia: Święto Zabawy – Orzech
  • 2017: Bruno i Bucior: Eksperyment
  • 2017: Bruno i Bucior: To niemożliwe w Macdonald Hall
  • 2017: Fernando
  • 2017: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
  • 2017: LEGO Ninjago: Film
  • 2017: Manu. Bądź sobą! – Yusuf
  • 2017: Niedoparki
  • 2017: Ozzy
  • 2017: Sahara – Ajar
  • 2017: Scooby-Doo! Na Dzikim Zachodzie
  • 2017: Tam, gdzie mieszka Bóg
  • 2017: Thor: Ragnarok
  • 2017: Transformers: Ostatni Rycerz
  • 2017: Valerian i miasto tysiąca planet – jeden z trio krętaczy rasy Doghan Daguis
  • 2017: Zaklęcia w czasie – Matt
  • 2018: Avengers: Wojna bez granic
  • 2018: Han Solo: Gwiezdne wojny – historie – jeden ze szturmowców
  • 2018: Iniemamocni 2 – Ekrantyran / dostawca pizzy
  • 2018: Kopciuszek. Historia prawdziwa – Olaf
  • 2018: Kuba Guzik – Nepomuk
  • 2018: Player One – Jeden z graczy
  • 2018: Pukanie do drzwi
  • 2018: Rampage: Dzika furia
  • 2018: Venom – Roland Treece
  • 2019: Kraina cudów

Seriale:[]

  • 1984: Tomek i przyjaciele – Filip (odc. 459-460, 463, 483, 504, 506, 508, 510, 524, 528, 532)
  • 2001: Wróżkowie chrzestni –
    • Don (odc. 165a),
    • Gary (odc. 168a),
    • Juandissimo (odc. 170a)
  • 2005: Doraemon –
    • Mokomichi
    • chłopiec D,
    • brązowy pies,
    • pies 2,
    • kierowca,
    • gwar (widownia),
    • gwar (chłopcy),
    • gwar (tłum),
    • gwar (dzieci),
    • gwar (ludzie),
    • mężczyzna A,
    • ktoś z tłumu
  • 2005: Yakari –
    • Głośny Dziób,
    • Szczery Wzrok – tata Yakariego,
    • Ogniste Pióro,
    • Nagły Błysk
  • 2007-2011: Zagroda według Otisa
  • 2009: Archer –
    • Bardsley (odc. 73),
    • Asystent (odc. 90),
    • dodatkowe głosy (odc. 86-93)
  • 2010: Angelo rządzi – Fikoł (odc. 59a, 61b, 62b, 70b, 73a, 85a)
  • 2010: Kot Prot na wszystko odpowie w lot –
    • gekon Grześ (odc. 53a),
    • Drako (odc. 54b)
  • 2010: My Little Pony: Przyjaźń to magia –
    • Braeburn (odc. 97),
    • Hoops (odc. 99, 116),
    • Fashion Plate (odc. 105),
    • Dumb-Bell (odc. 116),
    • Pan Breezy (odc. 163),
    • różne role (odc. 113-115),
    • gwary (odc. 98, 100-102, 118-124)
  • 2011-2016: Austin i Ally – Devin (odc. 75)
  • 2011: Jake i piraci z Nibylandii – Dr Śrubokręcki (odc. 105a)
  • 2011: Koszykarze –
    • Ivan (odc. 28),
    • Jurij (odc. 40)
  • 2011: Kumple z dżungli - na ratunek
  • 2012-2015: Brickleberry – Malloy
  • 2012: Jak wymiatać – Zander
  • 2012: Kibaoh Klashers –
    • Roddy,
    • Hubertus Hurls,
    • Marty
  • 2012: Legenda Korry −
    • Daw (odc. 31, 33, 51),
    • Wei (odc. 31-32, 34, 39, 45),
    • Ghazan (odc. 36, 38-39),
    • Kong (odc. 36),
    • Baatar Jr. (odc. 40, 42, 44-46, 49-51),
    • Ryu (odc. 48)
  • 2012: Mega Spider-Man –
    • Sam Wilson / Falcon (odc. 53-54),
    • Amadeus Cho / Iron Spider (odc. 57, 60, 66, 68-71, 77, 79-81, 83-85, 88-89, 101-103),
    • Iron Mouse (odc. 62)
  • 2012: Wojownicze żółwie ninja – Michelangelo ’87 (odc. 88)
  • 2013: Bohaterowie Marvela: Doładowani na maksa – Sam Wilson / Falcon
  • 2013-2015: Czarownica Emma – Rudy Rosales (odc. 71)
  • 2013: Grzmotomocni –
    • Scott Tomlinson (odc. 32),
    • Robby (odc. 48),
    • chłopak zbierający pieniądze na ratowanie pand (odc. 49)
  • 2013: Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I.
  • 2013: Jej Wysokość Zosia – doradca od nowoczesności (odc. 81)
  • 2013: Liv i Maddie – Holden Dippledorf (odc. 34, 40-41, 43-44, 50-51, 56, 59-61)
  • 2013: Młodzi Tytani: Akcja! – gwary (odc. 40-52)
  • 2013: Mój kumpel duch –
    • antykwariusz (odc. 20),
    • wspólnik Kaia Bära (odc. 21)
  • 2013: Nawiedzeni –
    • James (odc. 4, 22),
    • Robby (odc. 30),
    • Scott Tomlinson (odc. 31, 33-34, 40),
    • Brian Davis (odc. 38)
  • 2013: Oddział specjalny – Tekton
  • 2013: Rick i Morty – Członek sztabu (wersja Netflixa; odc. 22)
  • 2013-2014: Sam i Cat – Nevel (odc. 33)
  • 2013: Tupcio Chrupcio – ślimak #2
  • 2013: Turbo FAST – Edward (odc. 34a, 50b)
  • 2013: Zack i Kwak
  • 2014: Astrozwierzaki – Sal
  • 2014: Blaze i mega maszyny – Rycerz Zielony (odc. 27)
  • 2014: Dorwać Asa –
    • Gordon,
    • Jordon (odc. 41)
  • 2014: Lolirock – Mephisto
  • 2014: Nicky, Ricky, Dicky i Dawn –
    • Ty (odc. 25),
    • Ray (odc. 27),
    • Mullet #3 (odc. 50)
  • 2014: Niebezpieczny Henryk –
    • reporter #2 (odc. 2),
    • Dennis (odc. 22)
  • 2014-2017: Niech żyje Król Julian – rekin Ned (odc. 56-57)
  • 2014: Petz Klub –
    • Szymon (odc. 22),
    • rowerzysta (odc. 29),
    • Julek (odc. 31),
    • Gwidon (odc. 33),
    • Łukasz (odc. 34),
    • Maks (odc. 40),
    • Janusz (odc. 42),
    • Jurek (odc. 43),
    • Rafał (odc. 44),
    • Marek (odc. 46),
    • Szymon (odc. 47),
    • Antoni (odc. 48),
    • Adrian (odc. 49),
    • Bruno (odc. 51)
  • 2014: Robin Hood – Draka w Sherwood – Robin Hood
  • 2014: To nie ja – Alshon Jeffery (odc. 18)
  • 2014-2016: Warzywne opowieści – w domu –
    • Kapitan Mike,
    • Benon (odc. 32a)
  • 2014-2016: Wissper – foka Sam
  • 2015: Alex i spółka –
    • Joe,
    • trener,
    • gracz 2
  • 2015: ALVINNN!!! i Wiewiórki
  • 2015: Dinotrux – Ton-Ton
  • 2015-2018: Dragon Ball Super – Jaco
  • 2015: Fresh Beat Band. Kapela detektywów – Reed
  • 2015: Game Shakers. Jak wydać grę
  • 2015-2016: Jestem Franky
  • 2015: K3 –
    • Wheel Surfer (odc. 5-6),
    • Wynalazca (odc. 13),
    • Chłopak (odc. 14),
    • Młody widz (odc. 18),
    • Mężczyzna (odc. 20),
    • Kosmonauta (odc. 24),
    • Facet z prawej (odc. 32),
    • Rodeo (odc. 47),
    • gwary (odc. 1-2, 5-10, 12, 15-16, 18-19, 23)
  • 2015: Krudowie u zarania dziejów – Kevin (odc. 15a, 16b, 18a, 19a, 24b)
  • 2015: Kuu Kuu Harajuku – Brodie (odc. 37)
  • 2015: Mali odkrywcy – Książę Prosiak (odc. 7, 10, 19-20)
  • 2015: Między nami, misiami –
    • pracownik pizzerii (odc. 16, 20),
    • przechodzień (odc. 26),
    • przywódca "Programistów" (odc. 42),
    • pilot samolotu (odc. 89),
    • turyści (odc. S4)
  • 2015: Miles z przyszłości – Dr Konsylium (odc. 38a, 45a)
  • 2015: Miraculum: Biedronka i Czarny Kot – Fred Haprèle (odc. 11)
  • 2015: Na końcu świata – AJ
  • 2015: Nastoletnia agentka – Spencer (odc. 27)
  • 2015: Nie ma jak w rodzinie –
    • Nuber,
    • Ramirez
  • 2015: Obóz Kikiwaka – Ted (odc. 12)
  • 2015: Pan Peabody i Sherman Show – renifer (odc. 36)
  • 2015: Pidżamersi
  • 2015: Project Mc² – Justin
  • 2015: Przygody Kota w Butach
  • 2015: Star Butterfly kontra siły zła –
    • sprzedawca goblindogów (odc. 20a).
    • Tad (odc. 20a),
    • bohater filmu (odc. 20b),
    • wujek Złośliwski (odc. 21a),
    • jeden z wywracających się uczniów (odc. 21b),
    • uczeń wpatrujący się w chmury (odc. 21b)
  • 2015: Star Wars: Opowieści Droidów –
    • Droidy (odc. 3),
    • Droid Pilot FA-4 (odc. 3),
    • Jawa (odc. 3),
    • Pilot (odc. 3),
    • Pit Droid (odc. 3),
    • Rebelianci (odc. 3, 5),
    • Szturmowiec (odc. 3),
    • Vizago (odc. 3),
    • Nien Nunb (odc. 4),
    • Pilot rebeliantów (odc. 4),
    • Szturmowiec 3 (odc. 4),
    • Kelner (odc. 4),
    • Wampa (odc. 4),
    • Pilot AT-ST (odc. 5),
    • Robotnik 2 (odc. 5),
    • Ewoki (odc. 5),
    • Droidy śmieciowe (odc. 5),
    • Scout Trooper 3 (odc. 5),
    • Scout Trooperzy (odc. 5),
    • Szturmowiec 3 (odc. 5),
    • Szturmowcy (odc. 5),
    • Weequya (odc. 5),
    • Pilot X-Winga (odc. 5)
  • 2015: Superciapy – Marty Bródka (odc. 25a)
  • 2015: Szkoła Czarownic – Luke Archer
  • 2015: Świń Koza Banan Robal – Modliszka (odc. 19)
  • 2015: Talia czaruje w kuchni – Rudy Rosales
  • 2015-2016: Zapętleni – Theo
  • 2016: Atomówki
  • 2016: Ben 10 –
    • chłopak Sally (odc. 1),
    • Kyle (odc. 2),
    • student #1 (odc. 7),
    • Michael Morningstar (odc. 22),
    • Tetrax (odc. 38)
  • 2016: Bunsen, ty bestio! – tata Bunsena (odc. 12a)
  • 2016: Dzień, w którym Heniś poznał... – koło ratunkowe (odc. 9)
  • 2016: Justice League Action –
    • Czarny Adam (odc. 1, 4),
    • Firestorm (odc. 6, 18, 20-21, 23, 29, 34, 39),
    • głos z restauracji (odc. 33)
  • 2016: Krecik i panda – Jaszczurka
  • 2016: Kuromukuro – Kennosuke Tokisada Ouma
  • 2016: LEGO Friends: Moc przyjaźni – gwary
  • 2016: Luna Petunia –
    • Melvin (odc. 6, 10),
    • Flip (odc. 8)
  • 2016: Maggie i Bianca: Fashion Friends –
    • Leo,
    • menadżer (odc. 18)
  • 2016: Mirette na tropie –
    • gazeciarz (odc. 7),
    • Bruce (odc. 11),
    • Junior Rich (odc. 12),
    • kustosz (odc. 16),
    • Ivan (odc. 24),
    • Tao (odc. 26)
  • 2016: Powrót na Dziki Zachód – Mitch Duvalier
  • 2016: Prawo Milo Murphy’ego –
    • Wally (odc. 3a, 5a),
    • Kelner (odc. 16a),
    • Krawiec (odc. 18b)
  • 2016: Siedmiu krasnoludków i ja – Mędrek
  • 2016: Soy Luna – Cato
  • 2016: Zagadki rodziny Hunterów – Max
  • 2017: Barbie: Dreamtopia
  • 2017: Draka i Jajek – Tyronius (odc. 2a)
  • 2017: Kicia Rożek – Brock
  • 2017: Littlest Pet Shop: Nasz własny świat – Pingwin (odc. K2, K8, K13)
  • 2017: Monchhichi – Kauri
  • 2017: Mysticons – Mathis
  • 2017: OK K.O.! Po prostu walcz –
    • Kameleon Junior (odc. 14, 47),
    • Puszek Staruszek (odc. 16, 28, 46, 48-49, 51, 57),
    • profesor Jadowity (odc. 18, 41-42),
    • Tata 1 z serialu Pięciu tatuśków (odc. 37)
  • 2017: Spider-Man – Flash Thompson
  • 2017: Tru i Tęczowe Królestwo – Bazyli
  • D2018: Dragon Ball Super – Jaco
  • 2018: Dzieciak rządzi: Znowu w grze – Stefanek
  • 2018: Dzieciaki z Harvey Street – Melvin
  • 2018: Kung Fu Panda: The Paws of Destiny – Fan Tong
  • 2018: Luna Petunia: Powrót do Zachwytlandii –
    • Szejk,
    • Roki,
    • Serwis
  • 2018: Super Drags – Patrick / Lemon Chiffon
  • 2018: Tru: Cudowne życzenia – Bazyli
  • 2018: Tru: Magiczni przyjaciele – Bazyli
  • 2018: Voltron: Legendarny Obrońca – Keith
  • 2019: GO! Żyj po swojemu
  • 2019: Miłość, śmierć i roboty – XBOT (odc. 2)
  • 2019: Pinky Malinky –
    • Głos Hopkornu,
    • Zyzio

Gry:[]

  • 2011: Killzone 3
  • 2013: Beyond: Dwie dusze – Matt
  • 2013: The Last of Us –
    • porucznik,
    • ocalony
  • 2014: Diablo III: Reaper of Souls – Brycen
  • 2014: Hearthstone –
    • Brudny szczur (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Doppelgangster #1 (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Hozen uzdrowiciel (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Pomylony chemik (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Trędowaty z zaułka (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • 2015: Dying Light – Rahim Aldemir
  • 2015: Battlefield Hardline
  • 2015: Wiedźmin: Dziki Gon –
    • Skjall,
    • Ojciec Annabelle,
    • Strażnik przy posterunku granicznym w Novigradzie,
    • Strażnik Gregor
  • 2015: Disney Infinity 3.0
  • 2016: Uncharted 4: Kres złodzieja – jeden z pracowników
  • 2016: Wiedźmin: Dziki Gon – Krew i wino –
    • Guiliaume de Launfal,
    • Odźwierny „Mandragory”,
    • Winiarz
  • 2016: Call of Duty: Infinite Warfare
  • 2017: Horizon Zero Dawn –
    • Bast,
    • Taim
  • 2017: Syberia 3 – Przechodzień
  • 2017: Fortnite
  • 2017: LEGO Ninjago Movie – Gra wideo –
    • Ocalały pilot,
    • Sługa Pythora,
    • Spragniony,
    • Postacie poboczne
  • 2017: Need for Speed: Payback
  • 2017: Star Wars: Battlefront II
  • 2018: The Inpatient – Abe Whier
  • 2018: God of War – Modi
  • 2018: LEGO Iniemamocni – Zniewalacz Ekranu (Ekran Tyran) / Gość od pizzy
  • 2018: Spider-Man – Peter Parker / Spider-Man
  • 2018: FIFA 19 – Ringo
  • 2018: LEGO DC Super-Villains Złoczyńcy – Reverse-Flash
  • 2018: Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści – Sierżant Griggs
  • 2018: Spyro Reignited Trilogy –
    • Górnik Nerwus (Spyro 2: Ripto's Rage!),
    • Obywatel Horacy (Spyro: Year of the Dragon)
  • 2018: Battlefield V
Advertisement